Finanse na medal

Oszczędzanie i pomnażanie kapitału

Poradnik

Uporządkowane finanse, jak żyć?

Co to tak naprawdę znaczy mieć uporządkowane finanse? Chodzi o to, aby umiejętnie rozdzielać własne środki finansowe, na to co potrzebne. Czyli na przykład jedzenie, mieszkanie, ubranie. A także opłaty bieżące, odrobinę rozrywki, czy rozwój osobisty. W tym może chodzić także o planowanie własnego budżetu domowego, a także pozbywanie się, takich wydatków które nie są tymi, które można by uznać za niezbędne.

Co więc robić?

Aby mieć możliwość uporządkowania własnych finansów, trzeba dokładnie wiedzieć, co na co i kiedy konieczne jest do wydania. Aby mieć dokładnie sprawdzone, takie dane. Należy sobie je dokładnie spisać.

Jak pozbyć się długów?

Jeśli ma się niespłacone kredyty, albo utraci źródło dochodów, bywa że koniecznie trzeba się wówczas zapożyczyć. Albo u rodziny, albo w firmie zwanej bankiem. Może to też się okazać pętlą zadłużenia, kiedy próbując jeden kredyt zaciąga się długi. Dodatkowe problemy mogą także nastręczać niezapłacone rachunki, najpierw otrzymuje się ponaglenie, potem wezwanie do zapłaty. Ale jeśli nie ureguluje się należności, może się to skończyć windykacją i wypowiedzeniem umowy, a to bardzo często kończy się dodatkowymi karami, wtedy dług rośnie.

Edukacja finansowa, co to znaczy?

Czym tak naprawdę jest edukacja finansowa, po to się uczyć o pieniądzach. Skoro i tak, każdy z nas je zarabia? Edukacja finansowa, pozwala wznieść się na wyżyny rozumienia tego, jak korzystniej dla siebie i swojej przyszłości zarządzać własnymi środkami finansowymi. Tak aby możliwe było zbudowanie lepszej jakościowo przyszłości. A także sprawie, że mimo upływu czasu, będzie się żyło na tym samym, albo nawet lepszym poziomie finansowym. Tak aby na wszystko wystarczyło, aby można było podejmować korzystniejsze dla siebie decyzje odnośnie tego, co i gdzie w danej chwili chce się robić, gdzie być, jak pracować. Czym się zajmować? I chociaż wydaje się, że można tak działać również bez pieniędzy, to one wiele ułatwiają, zwłaszcza jeśli chodzi o nagłe zachcianki i kaprysy w stylu potrzeby wycieczek oraz zmiany miejsca w którym się spędza wolny czas.

1 KOMENTARZ

  1. Dobrze jest zastanawiać się nad swoimi wydatkami, tego powinno uczyć się w szkole od dziecka, a nie jakieś zbędne rzeczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *